« Prosinac 2020 »

Mala akademija mladih poduzetnika - MAMP

Posjet Uredu predsjednice RH
Autor: Đurđa Šmajgl, 13. 11. 2019.

Između brojnih događanja u kojima sudjelujemo,

8. studenoga 2019. god.  bili smo i u posjetu

Uredu predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović.

Stotinjak učenika svih strukovnih kvalifikacija Agronomske škole Zagreb s oduševljenjem se uputilo u Ured predsjednice na Dan otvorenih vrata Zelena i plava Hrvatska.

Nakon pozdravnog govora predsjednice Grabar Kitarović u kojem je istaknula važnost proizvodnje hrane, očuvanja biološke raznolikosti, naše kulture, tradicije, našeg identiteta i značaj poboljšanja statusa poljoprivrednika u Republici Hrvatskoj te je posebno pozdravila učenike Agronomske škole Zagreb, krenuli smo u obilazak prisutnih predstavnika obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava iz cijele Hrvatske.

Učenici su s nestrpljenjem dočekali dolazak u Ured predsjednice gdje su predstavnici Male akademije mladih poljoprivrednika, Nikola Tadić i Josip Obad, pozdravili predsjednicu u ime svih učenika i djelatnika Agronomske škole Zagreb i ukratko predstavili ciljeve i aktivnosti projekta Male akademije mladih poljoprivrednika koju naša škola provodi od početka ove školske godine u partnerstvu s Hrvatskom udrugom mladih poljoprivednika.

U razgovoru s učenicima, nakon posjeta Uredu predsjednice, dodatnu motivaciju za ostanak na postojećim obiteljskim gospodarstvima i  pokretanje vlastitih pružaju riječi predsjednice:

„Snažno ću se zauzimati za razvoj poljoprivrede kroz istraživanje i razvoj, kroz primjenu novih tehnologija, za generacijsku obnovu te za vraćanje dostojanstva poljoprivrednika poljoprivrednicima i osiguranje njihove konkurentnosti, Hrvatska - i plava i zelena - ima ogroman potencijal za poljoprivrednu proizvodnju koji mora biti iskorišten“.

PRIPREMILE:

Prof.Lucija Baškarić i prof. Marija Bošnjak