« Listopad 2020 »

Ukupno: 320933
Prijevoz učenika za šk. god. 2015. /2016.
Autor: Đurđa Šmajgl, 30. 5. 2016.

ROK ZA DOSTAVU PODATAKA U TAJNIŠTVO ŠKOLE

8. LIPNJA 2016.

OBAVIJEST

POVRAT SREDSTAVA ZA PRIJEVOZ UČENICIMA SREDNJIH ŠKOLA KOJI KORISTE PRIJEVOZNIKA SAMOBORČEK d.o.o.

ZA RAZDOBLJE TRAVANJ – LIPANJ 2016.

(TEMELJEM ODLUKE VLADE REPUBLIKE HRVATSKE O KRITERIJIMA I NAČINU FINANCIRANJA TROŠKOVA PRIJEVOZA REDOVITIH UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA)

Slijedom uputa Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta (KLASA: 602-03/14-08/126; URBROJ: 533-27-15-28) utvrđen je postupak za doznaku i povrat sredstava učenicima koji koriste prijevoz prijevoznika Samoborček d.o.o., a zbog problematike vezane uz ovaj slučaj, nisu ostvarili povrat sredstava za sufinanciranje troškova prijevoza učenika srednjih škola, temeljem Odluke Vlade Republike Hrvatske o kriterijima i načinu financiranja troškova prijevoza redovitih učenika srednjih škola.
S tim u vezi obavještavamo sve zainteresirane građane i učenike koji koriste navedenog prijevoznika za putovanje u srednje škole na području Grada Zagreba, da će se postupak povrata sredstava (sufinancirani dio) utrošenih za kupnju mjesečne pokazne karte vršiti preko srednjih škola Grada Zagreba koje učenici pohađaju.
Radi ostavrivanja prava na povrat sredstava utrošenih za prijevoz (sufinancirani dio 75%), učenici se trebaju javiti u srednju školu koju pohađaju i

dostaviti slijedeću dokumentaciju:

-          popunjeni obrazac za povrat sredstava (obrazac se preuzima u školi),
-          preslike svih markica (razdoblje siječanj-ožujak 2016.) za mjesece za koje su učenici koristili prijevoz,
-          preslik mjesečne pokazne karte (iskaznice) iz koje je vidljiva fotografija i relacija prijevoza,
-          preslik potvrde o IBAN-u i dokaz o OIB-u roditelja/staratelja/učenika (ukoliko je učenik punoljetan).

Škole prikupljaju i objedinjuju sve navedene podatke za svoje učenike, i potom ih dostavljaju osnivaču, odnosno Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport. Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport, objedinjuje sve zahtjeve škola s područja Grada Zagreba i upućuje Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta zahtjev za plaćanje prijevoza učenika.
Nakon što Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport zaprimi sredstva iz Ministarstva, ista će potom doznačiti na račune Škola, koje će sredstva doznačiti na račune roditelja/skrbnika/ učenika.

preuzeto sa stranice  Zagreb.hr