« Kolovoz 2020 »

Projekt - Dan karijere
Autor: Đurđa Šmajgl, 17. 3. 2020.

I ove godine 12. ožujka 2020. godine

u OŠ Zapruđe održan je projektni dan "Dan karijere"

Uspješno su promovirana obrtnička zanimanja, a sve u svrhu ranog profesionalnog usmjeravanja, informiranja i promišljanja o budućim profesionalnim odabirima učenika završnih razreda osnovne škole. "Dan karijere" organiziran je pod pokroviteljstvom Hrvatske obrtničke komore i Obrtničke komore Zagreb.

Treću godinu zaredom na događanju sudjelovali su učenici 3. e razreda Agronomske škole strukovne kvalifikacije Cvjećar: Gabrijela Ancić i Dina Taritaš, nastavnica strukovnih predmeta Sanja Lubina i predstavnice sekcije cvjećara pri Udruženju obrtnika grada Zagreba, gđa Spomenka Fabijančić i naša bivša učenica Rafaela Petrinić.

Učenice su uz mentorstvo nastavnice i predstavnica Udruženja obrtnika grada Zagreba održale radionicu aranžiranja cvijeća za učenike sedmih i osmih razreda OŠ Zapruđe. Cvijeće koje se  koristilo za izradu cvjetnih dekoracija donirala je Obrtnička komora grada Zagreba.

Na projektnom danu predstavili smo sva obrazovna zanimanja Agronomske škole Zagreb, prezentirali rad Škole i rad školskih praktikuma.  Istaknuli smo prednosti deficitarnih strukovnih zanimanja kao i mogućnost otvaranja svog vlastitog obrta. Učenici osnovne škole imali  su priliku postaviti  pitanja vezana uz struku i zanimanje, vidjeti nove trendove u aranžiranju cvijeća i samostalno izraditi cvjetne narukvice.

U ugodnoj radnoj atmosferi naše učenice  pokazale su kako se uz malo mašte i kreativnosti može izraditi vrlo atraktivan ukras od cvijeća.  Svi učenici sudionici radionice po završetku svojim kućama otišli su s osmijehom na licu i cvjetnim ukrasom na ruci.

Pripremila   Sanja  Lubina,  dipl. ing.agr.